fbpx

Gdzie postawić stronę internetową?

utworzone przez | 29.01.2021 | Strony internetowe, Wordpress | 1 komentarz

Decyzja zapadła – chcesz mieć stronę internetową. Jednak co dalej? Przeglądając internet, widzisz setki reklam i gubisz się – o co chodzi z tymi platformami, serwerami itd. Zastanawiasz się, jakie są różnice, i dlaczego jedne są za darmo (przynajmniej teoretycznie), a inne kosztują miliony. Sprawdź najpopularniejsze platformy i wybierz gdzie postawić stronę internetową.
 
Kontynuujemy temat budowania marki – strony internetowe. Jeśli zastanawiasz się, czy strona internetowa w ogóle jest Ci potrzebna, cofnij się do poprzedniego artykułu i sprawdź. 

Na jakiej platformie postawić stronę internetową?

 

1. WIX

 
Mocno reklamowana platforma, tzw. agregat stron internetowych. WIX jest promowany jako prosty sposób na zbudowanie własnej strony internetowej. To narzędzie działa na zasadzie “drag and drop”, czyli przenieś i upuść. 
Postawienie samej strony internetowej jest bezpłatne, jednak widnieje wtedy pod adresem nadanym przez WIX. Jeśli chcesz już podpiąć swoją domenę – czyli adres – oraz mieć certyfikat ssl, miesięczny koszt wynosi 17 zł. Wyższe pakiety z większą ilością dodatków, np. usunięcie reklam WIX, większa pamięć i video – to koszt nawet 80 zł /mc. Sklep internetowy jest dodatkowo płatny od 60 zł/mc.
 
Zalety WIX:

 • Prosty i intuicyjny edytor
 • Niski próg kosztowy
 • bezpłatny serwer

 
Wady WIX:

 • wysoki koszt dodatków i sklepu internetowego
 • strona internetowa jest słabo zoptymalizowana pod kątem ładowania i pozycjonowania

 

2. Blogspot (blogger)

 
Blogspot – jak sama nazwa wskazuje – jest platformą przeznaczoną do blogów, czyli jest nastawiona na umożliwienie dodawania treści tekstowych. Jest własnością Google, co podobno przekłada się na lepsze pozycjonowanie. Standardowo strona jest tworzona z adresem blogspot, ale możesz wykupić własną domenę i podpiąć pod stronę.
 
Zalety Blogspot:

 • łatwa konfiguracja strony
 • niskie koszty (za darmo lub koszt z domeną od 12 zł m/c)
 • bezpłatny serwer

 
Wady:

 • bardzo ograniczone możliwości dostosowania wyglądu i potrzebnych funkcji
 • platforma stricte dla blogów
 • brak możliwości założenia sklepu internetowego

 

3. WordPress.com

 
WordPress.com to taka platforma pomiędzy WIX, a Blogspot. Na pewno ma więcej możliwości dostosowania wyglądu i podpięcia dodatkowych narzędzi niż Blogspot. Jednak za każde dodatki płaci się sporo. Za podłączenie swojej domeny musisz zapłacić 14zł / mc, ale płatne jednorazowo z góry za rok. Koszt sklepu internetowego to już 179 zł/mc.
 
Zalety:

 • dużo możliwości dodatków i profesjonalnych funkcji
 • bezpłatny serwer

 
Wady:

 • cena
 • tak naprawdę płacisz za serwer, na którym ktoś zainstalował Ci WordPressa i obciął jego funkcjonalność. Samodzielna instalacja WordPressa jest odrobinę trudniejsza, ale wychodzi dużo taniej. Po co przepłacać, jeśli możesz mieć to samo (a nawet więcej!) za niższą kwotę?

 

4. WordPress.org

 
Najpopularniejsze narzędzie do tworzenia stron internetowych – typowy CMS, czyli System Zarządzania Treścią. Sam WordPress jest darmowy, jednak należy go skonfigurować samodzielnie i osadzić na swoim serwerze i domenie. O tym jak wybrać serwer i domenę będziemy mówić w kolejnych artykułach.
 
Zalety:

 • najpopularniejszy = wiele kursów, tutoriali, możliwości konfiguracji i szeroki wybór  narzędzi 
 • praktycznie nieograniczone możliwości dostosowania do swoich potrzeb 
 • możliwość darmowego podpięcia sklepu, platformy kursowej

 
Wady:

 • trzeba samodzielnie wykupić domenę i serwer (koszt od 100zł do 1000zł rocznie)
 • jest dosyć trudny, zwłaszcza dla początkujących
 • czasochłonny

 
Gdybyśmy miały podjąć decyzję, to zdecydowanie wygrywa WordPress.org. Koszty wcale nie są jakieś zawrotne na początek, na pierwszy rok budżet zmieści się w granicy 150 zł. Możliwości dostosowania tej strony wedle potrzeb są praktycznie nieograniczone.
 

Jednak, aby nie było, że coś sugerujemy, zapoznaj się z poniższą tabelą, która pomoże Ci podjąć decyzję gdzie postawić stronę internetową.

porównanie platform do tworzenia stron internetowych

Pomagamy początkującym biznesom online w uporządkowaniu ich biznesów tak, aby umieli wyznaczać swoje priorytety i odzyskać spokój.
Robimy to dlatego, że wiemy, jak trudne i chaotyczne potrafi być prowadzenie swojego biznesu. Wiemy, jak ciężko zdecydować, czym zająć się w pierwszej kolejności. Jak trudne jest kupowanie kolejnych kursów i szkoleń tylko po to, żeby dowiedzieć się, że nie odpowiadają one na nasze pytania.
Dlatego chcemy Ci pomóc. Uprościć i usprawnić wybieranie priorytetów. Pomóc zdecydować czym zająć się samodzielnie, a co zlecić. Podpowiemy czego jeszcze musisz się nauczyć, a co możesz zrobić bez szukania eksperckich materiałów. Wszystko dlatego, że uwielbiamy patrzeć jak się rozwijasz i jak Twój biznes rośnie. A także dlatego, że uważamy, że rozwiązania trzeba dopasować do ludzi, a nie odwrotnie.

Kategorie:


Zapisz się na listę żeby odebrać dostęp do nagrania webinaru „Własna strona w jeden dzień”

Myślisz o stworzeniu własnej strony internetowej, ale kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać? A może przeczytałaś_eś już mnóstwo artykułów na ten temat, ale dalej gubisz się w gąszczu zagadnień związanych ze stworzeniem własnej strony internetowej?

Pomożemy Ci! Dzięki nam dowiesz się jak w jeden dzień postawić własną stronę internetową. Poprowadzimy Cię krok po kroku przez podstawy: od wyboru nazwy i zakupu domeny, aż po zasady dotyczące utrzymania strony.

Zapisz się żeby odebrać dostęp do nagrania webinaru „Własna strona w jeden dzień”.

Chcesz stworzyć stronę, która przyciągnie do Ciebie klientów, bez poświęcania na to miliona godzin (i miliona monet)?

Wiesz, że stworzenie tekstów na stronę jest ważne, ale kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać?

Boisz się, że stworzysz gotową stronę, ale nie będziesz potrafił_a jej obsłużyć, a przy problemach zostaniesz z ręką w nocniku?

W kursie „Strona, która przyciąga” dowiesz się jak stworzyć szybko stronę, która przyciągnie do Ciebie klientów_tki!

Dowiedz się więcej o kursie >

Jeśli chcesz zlecić stworzenie strony internetowej, polecamy Ci do tego zadania:

PATRYCJA KUBACZ

STRONY INTERNETOWE, SOCIAL MEDIA, CANVA

Patrycja od stycznia 2019 roku zajmuje się Wirtualną Asystą i jest jedną ze specjalistek w Agencji VA-VOM Anny Kaweckiej. W ramach swoich usług tworzy strony internetowe, strony lądowania co pozwala jej spełnić się kreatywnie i technicznie.

Poza stronami www specjalizuje się również w social mediach i newsletterze, zatem jeżeli Twoja strona wymagałaby również dodatkowych integracji z innymi miejscami w sieci, choćby w reklamie, Patrycja na pewno znajdzie idealne rozwiązanie.

Jednak w pracy nie osiada na laurach, choćby dana rzecz nie miała już przed nią żadnych tajemnic to ceni sobie stałe poszerzanie wiedzy oraz kompetencji, i tak jest też w przypadku stron internetowych. WordPress ma w małym palcu, więc w swojej pracy zaczęła wykorzystywać również HTML, którego wciąż się uczy.

Oferta i cennik: https://patrycjakubacz.pl/

Social media:
Instagram
Facebook

1 komentarz

 1. Kinga

  Bardzo wartościowy wpis! Obecnie warto pomyśleć o posiadaniu strony internetowej, ponieważ jest to swojego rodzaju wizytówka biznesu. Może pomóc w zwiększeniu sprzedaży, promocji firmy oraz komunikacji z konsumentami.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.