fbpx

Czy zlecać tworzenie strony internetowej?

utworzone przez | 19.02.2021 | Strony internetowe, Wordpress | 0 komentarzy


 

Decyzja została podjęta, chcesz mieć swoją stronę internetową. Jeżeli wybór padł na WIX, Blogspot lub WordPress.com – to zapewne będziesz ją robić samodzielnie. Ale co z najlepszą platformą, czyli WordPress.org? Robić samodzielnie, czy zlecać tworzenie strony internetowej?

Na rynku budowania stron internetowych dominują strony kodowane przez programistów lub tworzone na WordPressie.org. Strony kodowane faktycznie wymagają już dużej wiedzy i doświadczenia, więc jeżeli marzysz właśnie o takiej stronie, to nie ma innej możliwości jak zlecenie jej stworzenia. A czy bez wielkich umiejętności technicznych da się zrobić stronę na WordPress.org? Oczywiście, że tak!

Zanim jeszcze podejmiesz decyzję, pamiętaj, że nie ma jednej stawki za stronę internetową. Jest to usługa wyceniana indywidualnie. Koszt jest zależny od wielu czynników:

 • kto ją tworzy (freelancer czy agencja),
 • ile strona ma mieć podstron,
 • jak dużo treści ma zawierać,
 • czy chcesz ją potem samodzielnie modyfikować,
 • czy potrzebujesz także tekstów na stronę,
 • i wiele jeszcze innych technicznych aspektów np. języki obce, czy ma być sklep, czy potrzebuje lepszych zabezpieczeń itd.

 

Co należy rozważyć przed decyzją czy zlecać tworzenie strony internetowej?

 

1. Ile masz czasu na tworzenie strony www?

Jeśli masz mało mocy przerobowych, bo masz inne ważne zadania ⇒ Zleć

Jednak pamiętaj, że nawet jeśli będziesz zlecać, to i tak będzie trzeba poświęcić trochę czasu na jej tworzenie. Strona się sama nie zrobi, przy każdej z opcji wymaga od Ciebie trochę nakładu pracy. Zanim zgłosisz się do agencji lub freelancera, będzie konieczne przekazanie informacji:

 • jakie masz potrzeby odnośnie strony www,
 • jaki ma spełniać cel,
 • jak chcesz, aby wyglądała,
 • co ma się na niej znaleźć,
 • jaką masz identyfikację wizualną (jeśli tego punktu nie masz jeszcze odhaczonego, to koniecznie zapoznaj się z artykułami na temat identyfikacji wizualnej 

 

Jeśli masz możliwość poświęcić trochę czasu ⇒ Zrób samodzielnie 

Musisz liczyć się, że samodzielne zrobienie strony internetowej będzie trwało i faktycznie będziesz musiał_a poświęcić nawet 2-3 godziny dziennie na to zadanie. Jednak będziesz mieć wpływ na wszystko, co widnieje na stronie i zdobędziesz doświadczenie w jej zarządzaniu na przyszłość.

 

Jeśli potrzebujesz stronę szybko ⇒ Zrób samodzielnie

Tworząc stronę samodzielnie możesz ją postawić w 30 dni. Dzięki darmowym tutorialom lub płatnym kursom i poświęconemu czasowi jesteś w stanie to zrobić. Zlecenie stworzenia nowej strony agencji lub freelancerowi to często długi czas oczekiwania (nie dlatego, że robią to tak długo, ale mają inne zlecenia i dochodzi jeszcze czas komunikacji pomiędzy Tobą a nimi – odnośnie zmian, poprawek, akceptacji itp.)

 

2. Jakimi finansami dysponujesz na stworzenie strony?

Tworzenie strony internetowej kosztuje, bo jest to czasochłonna praca, a za pracę się płaci!

 

Jeśli masz większe środki na stronę internetową ⇒ Zleć

A co oznacza większe środki. Ceny rynkowe za postawienie prostej strony to min. 1200-1500 zł u freelancera, 2000-2500 zł w agencji. Oczywiście – w zależności od tego ile funkcji potrzebujesz i jak bardzo strona ma być rozbudowana – koszty rosną. A dlaczego w agencji jest drożej? Wynika to z zaawansowania projektów. W agencji z reguły pracuje osobno grafik, który jest odpowiedzialny za stronę wizualną i UX strony, jak i programista. Strony są często zrobione lepiej techniczne (np. są napisane w kodzie) itp. Weź pod uwagę również, że za dodatkowe instrukcje, czy wgrywane udogodnienia będzie trzeba również ekstra dopłacić.

 

Nie chcesz dawać / nie masz dużych pieniędzy na stronę internetową ⇒ Zrób samodzielnie

Koszt postawienia własnej strony to oczywiście Twój czas oraz koszt serwera i domeny. Ceny na pierwszy rok są bardzo atrakcyjne, możesz się nawet zmieścić w granicach 100-200 zł za całość. Jeżeli chcesz postawić stronę ze wsparciem jakiegoś kursu internetowego, to musisz jeszcze doliczyć ok. 400 – 600 zł (w zależności od poziomu zaawansowania kursu).

 

3. Czy chcesz mieć efekt wybuchowy?

Chcesz mieć mega profesjonalną i idealną stronę z efektem wow ⇒ Zleć

Nie ma co ukrywać, że agencje lub doświadczeni twórcy stron internetowych zrobią ją lepiej niż Ty za pierwszym razem. Będzie bardziej funkcjonalna, szybsza i nowocześniejsza.

 

Potrzebujesz po prostu mieć stronę, aby się komunikować z klientami/odbiorcami ⇒ Zrób samodzielnie

Jeśli potrzebujesz stronę, bo chcesz mieć gdzie odsyłać potencjalnych klientów lub odbiorców Twoich treści – nie potrzebujesz fajerwerków na początek. Ważne, aby treści i strona była czytelna, a ty będziesz miał_a swój domek w sieci.

 

Jak widzisz – musisz rozważyć co jest dla Ciebie najważniejsze i odpowiedzieć na powyższe zagadnienia. Pamiętaj również, że możesz zdecydować się na formę mieszaną, np. w późniejszym etapie zlecić tylko jakieś trudniejsze zadania, których nie ogarniasz.

Pomagamy początkującym biznesom online w uporządkowaniu ich biznesów tak, aby umieli wyznaczać swoje priorytety i odzyskać spokój.
Robimy to dlatego, że wiemy, jak trudne i chaotyczne potrafi być prowadzenie swojego biznesu. Wiemy, jak ciężko zdecydować, czym zająć się w pierwszej kolejności. Jak trudne jest kupowanie kolejnych kursów i szkoleń tylko po to, żeby dowiedzieć się, że nie odpowiadają one na nasze pytania.
Dlatego chcemy Ci pomóc. Uprościć i usprawnić wybieranie priorytetów. Pomóc zdecydować czym zająć się samodzielnie, a co zlecić. Podpowiemy czego jeszcze musisz się nauczyć, a co możesz zrobić bez szukania eksperckich materiałów. Wszystko dlatego, że uwielbiamy patrzeć jak się rozwijasz i jak Twój biznes rośnie. A także dlatego, że uważamy, że rozwiązania trzeba dopasować do ludzi, a nie odwrotnie.

Kategorie:


Zapisz się na listę żeby odebrać dostęp do nagrania webinaru „Własna strona w jeden dzień”

Myślisz o stworzeniu własnej strony internetowej, ale kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać? A może przeczytałaś_eś już mnóstwo artykułów na ten temat, ale dalej gubisz się w gąszczu zagadnień związanych ze stworzeniem własnej strony internetowej?

Pomożemy Ci! Dzięki nam dowiesz się jak w jeden dzień postawić własną stronę internetową. Poprowadzimy Cię krok po kroku przez podstawy: od wyboru nazwy i zakupu domeny, aż po zasady dotyczące utrzymania strony.

Zapisz się żeby odebrać dostęp do nagrania webinaru „Własna strona w jeden dzień”.

Chcesz stworzyć stronę, która przyciągnie do Ciebie klientów, bez poświęcania na to miliona godzin (i miliona monet)?

Wiesz, że stworzenie tekstów na stronę jest ważne, ale kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać?

Boisz się, że stworzysz gotową stronę, ale nie będziesz potrafił_a jej obsłużyć, a przy problemach zostaniesz z ręką w nocniku?

W kursie „Strona, która przyciąga” dowiesz się jak stworzyć szybko stronę, która przyciągnie do Ciebie klientów_tki!

Dowiedz się więcej o kursie >

Jeśli chcesz zlecić stworzenie strony internetowej, polecamy Ci do tego zadania:

PATRYCJA KUBACZ

STRONY INTERNETOWE, SOCIAL MEDIA, CANVA

Patrycja od stycznia 2019 roku zajmuje się Wirtualną Asystą i jest jedną ze specjalistek w Agencji VA-VOM Anny Kaweckiej. W ramach swoich usług tworzy strony internetowe, strony lądowania co pozwala jej spełnić się kreatywnie i technicznie.

Poza stronami www specjalizuje się również w social mediach i newsletterze, zatem jeżeli Twoja strona wymagałaby również dodatkowych integracji z innymi miejscami w sieci, choćby w reklamie, Patrycja na pewno znajdzie idealne rozwiązanie.

Jednak w pracy nie osiada na laurach, choćby dana rzecz nie miała już przed nią żadnych tajemnic to ceni sobie stałe poszerzanie wiedzy oraz kompetencji, i tak jest też w przypadku stron internetowych. WordPress ma w małym palcu, więc w swojej pracy zaczęła wykorzystywać również HTML, którego wciąż się uczy.

Oferta i cennik: https://patrycjakubacz.pl/

Social media:
Instagram
Facebook

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.